ΜΙΑ ΝΕΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΣΚΑΚΙ

SKAKI2018B Μία νέα διάκριση μαθητών του 5ου Γυμνασίου Καβάλας ήρθε να δώσει ιδιαίτερη χαρά στη σχολική μας κοινότητα και να μας κάνει υπερήφανους. Συγκεκριμένα, η Ομάδα Σκακιού του σχολείου μας, που αποτελείται από τους μαθητές της Α΄τάξης Γρηγόρη Καλαμούκο και Δημήτρη Ηλιόπουλο, της Β΄τάξης Παναγιώτη Τουνουσίδη και της Γ΄τάξης Ελένη Κάζου, με την καθοδήγηση του καθηγητή μας κ. Βαλτά Χαράλαμπου, κατέλαβε την 1η θέση στο πλαίσιο των Προκριματικών Αγώνων Σκακιού της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης, που διεξήχθησαν στην Αλεξανδρούπολη στις 3 Μαρτίου 2018.

Η διεύθυνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό του 5ου Γυμνασίου Καβάλας συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές, τους γονείς και τους δασκάλους-προπονητές τους για τις επιτυχίες αυτές. Ευχόμαστε ακόμη μεγαλύτερες διακρίσεις και ελπίζουμε ότι με την πορεία και την πρόοδό τους θα προσφέρουν ισχυρό κίνητρο και σε άλλους νέους της πόλης μας να ασχοληθούν με τα πνευματικά αθλήματα και τις καλές τέχνες.

SKAKI2018A SKAKI2018G

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ores2

ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ